Home » Novinky

Novinky z ranče 2018

Přejeme krásný a úspěšný rok 2018 a přinášíme vám novinky z ranče.

Vážení příznivci koní westernových plemen, dovolujeme si vás pozvat na letošní premiéru

Bohemian Stallion Promotion, kterou pro vás organizují Czech Quarter Horse Association a Silverstone Ranch Team.

Bohemian Stallion PromotionBohemian Stallion Promotion

Tato prezentace plemenných hřebců Quarter Horse, Paint Horse a Appaloosa bude jedinečnou příležitostí pro majitele plemeníků k jejich prezentaci, přičemž majitelé klisen si zde budou moci prohlédnout své favority na jednom místě. K vidění budou i kolekce hříbat jednotlivých předváděných hřebců.
Diváci obdrží zdarma katalog prezentovaných plemeníků s kompletními informacemi, které se jistě budou hodit pro nadcházející připouštěcí sezónu.

Těšíme se na viděnou 10. března na Galloway farmě v Roupově. Prezentace bude zahájena v 9.30 a bude probíhat do odpoledních hodin. Přesnější časový harmonogram bude upřesněn po uzávěrce přihlášek.

Zde si můžete stáhnout přihlášku na Bohemian Stallion Promotion.
Přihláška je určena jak pro plemenné hřebce, tak i pro další předváděné koně - potomky hřebců: hříbata, dospělé klisny, valachy.
( Upozornění pro ty, kteří budou vystavovat více koní: 1 přihláška je platná pro 1 koně. Každému koni, prosím, vyplňte přihlášku zvlášť.)

Přihlášku, prosím, zasílejte na E-mail: malinova@czqha.cz

Přihláška / Entry form

Všechny informace naleznete na Facebook stránce Bohemian Stallion Promotion, nebo je vám ráda sdělí Martina Malinová na tel. č. 606 839 989 nebo na E-mailu: malinova@czqha.cz.

Hřebec Spooks Smokin Cat je nově vyplacen v chovatelském programu BACH of Europe (Breeder Association Cutting Horse of Europe).

Spooks Smokin CatSpooks Smokin Cat

BACH vznikla v roce 2017 a navazuje na tradici italského breeding programu z minulých let.
Co to znamená pro chovatele cuttingových koní? V podstatě jde o to, že potomci hřebců, kteří jsou vyplaceni v tomto chovatelském programu, mají šanci na vysoké výhry při startu v cuttingových Futurity.
Vybrané peníze z vyplacených hřebců, hříbat a klisen putují do fondu, ze kterého se pak vyplácí výhry. Aby byl potomek vyplaceného hřebce "zapsán" v tomto programu, musí být taktéž vyplacen. Podmínky naleznete na webových stránkách

www.bachofeurope.eu

Spooks Smokin Cat je vyplacen pro připouštěcí sezóny 2017 a 2018, to znamená pro potomky narozené v letech 2018 a 2019.
V případě zájmu či jakýchkoliv dotazů o BACH prosím kontaktujte naši manažerku chovu na tel.: 606839989 nebo emailem na cuttinghorses@seznam.cz

Máme pro vás termíny Silverstone Western Cup 2018!

Silverstone Western Cup 2018Silverstone Western Cup 2018

1. SWC: 7.- 8. 4. 2018
2. SWC: 5.- 6. 5. 2018
3. SWC: 2. -3. 6. 2018
BRQS + finále SWC: 27.- 30. 9. 2018

Všechny show budou pořádány v osvědčeném krásném areálu Galloway Farma Roupov.

Všechny informace naleznete na webu Silverstone Western Cup.

V rámci Silverstone Western Cup pořádáme

20. - 22. 4. Working Cow Horse clinic s vynikajícím trenérem a jezdcem Markusem Schopferem.

Markus Schopfer a Peptos Lil BingoMarkus Schopfer a Peptos Lil Bingo

Markus Schopfer je vynikající trenér a jezdec v disciplínách Working Cow Horse, Reining a Cutting, který se stabilně umísťuje na předních příčkách největších evropských show, jm. člen vítězného týmu WCH NATIONS CUP na AMERICANA 2017.

V letošním roce ještě chystáme účast na několika výstavách a show. Čekáme narození skoro dvacítky hříbátek, na konci roku dokončíme největší budovu ranče - Chalupu R3. Plánujeme toho opravdu mnoho. Držte nám palce.


Veselé vánoce a šťastný nový rok 2018

PF 2018PF 2018


Výstava Kůň Lysá a Finále Silverstone Western Cup 2017

Po několika letech jsme se v září opět vypravili na výstavu Kůň 2017 do Lysé nad Labem.

Silverstone Ranch TeamSilverstone Ranch Team

Náš výstavní stánek straně v přízemní výstavní hale B zaslouženě budil pozornost, pojali jsme jej ve velkém stylu :-).

Výstavní stánek Výstavní stánek

Výstavní stánekVýstavní stánek

Po celé 3 dny výstavy byl centrálním místem Silverstone Ranch Teamu. Děkujeme Všem, co se u nás zastavili. Děkujeme Všem za pochvalná slova na koně, ranč i stánek, moc si toho vážíme.

Na výstavu jsme chtěli přivézt všech 6 našich plemenných hřebců, nakonec Tymezone nemohl pro sportovní vytížení přijet, tak jej důstojně zastoupil v předvedení Sure Enough Blue. Celou kolekci jste mohli vidět ve stáji v hale A1, v dopoledním programu na ruce a v odpolední ukázce pod sedlem.

Velké DÍKY Silverstone Ranch Team a našim přátelům za pomoc s přípravou a za skvěle strávený čas na výstavě KŮŇ 2017 v Lysé nad Labem.

Smartest Magician, předvádějící Martina MalinováSmartest Magician, předvádějící Martina Malinová

Smooth Cool Cat, předvádějící Ája BuriankováSmooth Cool Cat, předvádějící Ája Burianková

Dominican Diamond, předvádějící Adam PunčochářDominican Diamond, předvádějící Adam Punčochář

Spooks Smokin Cat, předvádějící Anton KondelaSpooks Smokin Cat, předvádějící Anton Kondela

Metamoorphosis, předvádějící Jitka RadošováMetamoorphosis, předvádějící Jitka Radošová

Sure Enough Blue, předvádějící Lukáš DavidSure Enough Blue, předvádějící Lukáš David

Speciální poděkování posíláme na LA farma Rudolec Áje a Láďovi za skvělou péči a přípravu Uglyho, Láďa nám na Lysé moc chyběl. "Ájo, Láďo děkujeme, jsme rádi že vás máme."

Těšíme se na viděnou za rok opět "na Lysé".

Letošní Silverstone Western Cup je za námi a my bychom tímto chtěli poděkovat všem účastníkům za podporu a skvělé soutěžní výkony!

V letošním roce proběhly tři dílčí závody, přičemž třetí závod byl zároveň i finále. V průběhu celého cupu se na startu vystřídalo 59 soutěžních dvojic.

Letos poprvé jsme představili novou koncepci Silverstone Western Cupu, takže máme za sebou vlastně nultý ročník tzv. Cattle Games.

Cattle Games pod sebou sdružují čtyři disciplíny, a sice Ranch Cutting, Ranch Sorting, Team Penning a Speed Penning. Jejich cílem je přiblížení dobytkářských disciplín co nejširšímu okruhu i nově začínajících závodníků. Více než o výhry a soupeření jde o dobrou náladu a týmového ducha. Ve startovním poli jsme letos měli ostřílené matadory, ale i úplné nováčky. Všem závodníkům bychom chtěli touto cestou poděkovat za bezvadnou atmosféru a doufáme, že se naše Cattle Games budou i nadále ubírat tímto směrem.

Naši koně a jezdci si v cupu vedli výborně:

Adam Punčochář s klisnou SDP Back In Black získali titul 2017 Silverstone Western Cup Cattle Games High Point Champion a trofejní sedlo Silverstone Hand Craft Collection!
GRATULUJEME ADAME!!!

SDP Back In Black, jezdec Adam PunčochářSDP Back In Black, jezdec Adam Punčochář

Adam PunčochářAdam Punčochář

Hned na druhém místě skončil Lukáš David s Sure Enough Blue!

Sure Enough Blue, jezdec Lukáš DavidSure Enough Blue, jezdec Lukáš David

Adam Punčochář s SDP Back In Black, Martina Malinová s Smartest Magician a Lukáš David s Sure Enough Blue se stali SWC 2017 Cattle Games Team Penning Grand Champions!

Adam Punčochář s SDP Back In Black, Martina Malinová s Smartest Magician a Lukáš David s Sure Enough BlueAdam Punčochář s SDP Back In Black, Martina Malinová s Smartest Magician a Lukáš David s Sure Enough Blue

Adam Punčochář s SDP Back In Black, Martina Malinová s Smartest Magician a Lukáš David s Sure Enough BlueAdam Punčochář s SDP Back In Black, Martina Malinová s Smartest Magician a Lukáš David s Sure Enough Blue

V Ranch Cutting se na celkovém 3.místě umístil Adam Punčochář s SDP Back In Black, 4. místo obsadil Lukáš David s Sure Enough Blue a na 5.místě byl opět Adam Punčochář s Benny The Cat.

Adam Punčochář s SDP Back In BlackAdam Punčochář s SDP Back In Black

Adam Punčochář s SDP Back In BlackAdam Punčochář s SDP Back In Black

Lukáš David s Sure Enough BlueLukáš David s Sure Enough Blue

Adam Punčochář s Benny The CatAdam Punčochář s Benny The Cat

V Ranch Sorting se na celkovém 3.místem umístila dvojice Martina Malinová s Benny The Cat a Adam Punčochář s SDP Back In Black, na 4. místě dvojice Martina Malinová se Smartest Magician a Lukáš David s Sure Enough Blue.

Martina Malinová s Benny The Cat a Adam Punčochář s SDP Back In BlackMartina Malinová s Benny The Cat a Adam Punčochář s SDP Back In Black

Martina Malinová s Benny The Cat a Adam Punčochář s SDP Back In BlackMartina Malinová s Benny The Cat a Adam Punčochář s SDP Back In Black

Martina Malinová se Smartest Magician a Lukáš David s Sure Enough BlueMartina Malinová se Smartest Magician a Lukáš David s Sure Enough Blue

Ve Speed Penning se na celkovém 2.místě umístil Lukáš David s Sure Enough Blue, na 3.místě Adam Punčochář s SDP Back In Black a na 5.místě se umístil Adam Punčochář s Benny The Cat.

Lukáš David s Sure Enough BlueLukáš David s Sure Enough Blue

Lukáš David s Sure Enough BlueLukáš David s Sure Enough Blue

Adam Punčochář s SDP Back In BlackAdam Punčochář s SDP Back In Black

Adam Punčochář s SDP Back In BlackAdam Punčochář s SDP Back In Black

Adam Punčochář s Benny The CatAdam Punčochář s Benny The Cat

Všem moc děkujeme a Gratulujeme! Vzhledem k tomu, že všichni naši jezdci, kromě závodění, jsou zároveň v organizačním týmu, klobouk dolů před vašimi výkony. Martina Malinová kromě závodění stačila moderovat, dělat turnbacka a starala se o celkovou organizaci. Adam a Lukáš kromě závodění pracovali při stavbách hrádí na jednotlivé třídy, pomáhali jako turnback a kde se dalo.

Zároveň děkujeme celému organizačnímu týmu:

Vaškovi Vacíkovi za zázemí na jeho Galloway farmě v Roupově, Daniele Bartošové v office, Jirkovi Steinbachovi za práci v bull teamu a pomoc s moderováním a stavěním hrádí, Martinovi a Lindě Sýkorových za skvělou hudební kulisu, Elišce Horáčkové za veterinární dozor a pomoc u koní, Gabče Kaslové za pěkné předávání cen, Tereze Kasíkové za zdravotní dozor a pomoc, kde bylo potřeba, Cateringu za skvělé občerstvení.

A dalším a dalším pomocníkům, přátelům a divákům moc děkujeme, že se přijeli podívat pomohli když bylo potřeba a vždy vytvořili nádhernou kulisu na všech třech show.

Vše o Silverstone Western Cup naleznete na web stránkách silverstone-westerncup.com

DĚKUJEME A TĚŠÍME SE NA VÁS PŘÍŠTÍ ROK, NA SILVERSTONE WESTERN CUP 2018!


AMERICANA 2017

Na AMERICANĚ 2017 se nám splnil sen!
Tono a Spooku, Luco a Tyme a celý Silverstone Ranch týme, mockrát vám za všechno děkujeme!
Zažili jsme nepopsatelné chvíle:

Hned první den na Americaně 2017 nás neskutečně potěšila vítězná jízda Tymezone ve třídě Masters Cutting Open, která byla dotována částkou $2500 a o níž se společně utkalo 29 soutěžních dvojic. Tymezone s Lucou se skóre 147 bodů se o prvenství museli rozdělit s Pietrem Valeri na koni CD Crystal Lena, kteří získali stejné skóre. Naši radost to však nezkazilo. Rádi bychom touto cestou poděkovali Gianluca Munarini za fantastické předvedení našeho hřebce Tymezone (One Time Pepto x Stylabee).

Tymezone - rider Gianluca MunariniTymezone - rider Gianluca Munarini

MÁME OBA KONĚ VE FINÁLE AMERICANY!
S napětím jsme ve čtvrtek dopoledne sledovali přímý přenos z Americany, kde ve třídě World Cup NCHA Cutting Open bojovali Spook s Tymem o postup do sobotního finále. Třída byla nabitá těmi nejlepšími koňmi z celé Evropy a ze 32 soutěžních dvojic postupovalo prvních deset. Tono se Spookem bojovali v první polovině a telata dávala jezdcům a koním opravdu pořádně zabrat. V první skupině se pouze tři dvojice přehouply přes score 141 bodů a mezi nimi i náš Spook s Tonem, když zajeli score 143 bodů! Nakonec to bylo šesté nejvyšší score a kluci postupují do finále z děleného osmého místa!

Spooks Smokin Cat - rider: Anton KondelaSpooks Smokin Cat - rider: Anton Kondela

Ve druhé skupině se začalo z ostra. Telata lépe spolupracovala a na score to bylo hned znát. Tym s Lucou startovali jako třetí a skvělou jízdou si zajistili jistý postup do finále ze třetího místa se score 146 bodů.
Chtěli bychom tímto oběma trenérům poděkovat za skvělou prezentaci našich plemeníků!

Tymezone - rider Gianluca MunariniTymezone - rider Gianluca Munarini

A finále?

Našim hřebcům přál los a startovali mezi prvními 5 koňmi. Jako druhý startující nakráčel do arény Spook s Tonem a super jízda jim vynesla score 149 a první místo!

Spooks Smokin Cat - rider: Anton KondelaSpooks Smokin Cat - rider: Anton Kondela

Třetí startoval Tym s Lucou - score 147, 2.místo!

Tymezone - rider Gianluca MunariniTymezone - rider Gianluca Munarini

Až do jízdy famózního Higbrow Time naši hřebci byli na prvních dvou místech! I když jsme na konec na metu nejvyšší nedosáhli, byli jsme s konečnými výsledky maximálně spokojeni:

2. místo a titul World Cup NCHA Cutting Open Finals Co Reserve Champion pro QH hřebce Spooks Smokin Cat se slovenským jezdcem Antonem Kondelou a 4. místo s třetím nejvyšším skóre pro QH hřebce Tymezone s italským jezdcem Gianlucou Munarinim.

Po stránce sportovní to byl pro nás zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat. Ale užili jsme si to také jako krásný výlet s přáteli. Zejména díky našemu karavanu, který od teď budeme všude vozit s sebou, jsme mohli zažít atmosféru „zákulisí“.
Hned po příjezdu jsme rozbalili sezení, gril a vše, co je potřeba k pořádnému kempování, no a pak už se dveře našeho skromného cateringu netrhly :-).

Krásně jsme poseděli a popovídali s oběma našimi trenéry Tonem a Lucou, naplánovali jsme spolupráci s Working Cowhorse trenérem Markusem Schopferem a na závěr jsme všichni společně oslavovali naše sportovní úspěchy do brzkých ranních hodin.

Velmi nás těší, že oba italští matadoři Gianluca Munarini i Markus Schopfer přijali naše pozvání k zimní návštěvě ranče. Spolupráce s nimi je pro nás velká čest!

Těšíme se na další společně strávené okamžiky, které nás brzy čekají. Tymezone se vrátil do Itálie a je dále v přípravě na NCHA European Championship v Lyonu, Spook se připravuje na další závody na Slovensku a uvidíme, zda se nakonec stihne do Lyonu kvalifikovat. Americana byla totiž jeho první letošní show po připouštěcí sezóně.


Novinky z ranče léto 2017

Krásné léto přejeme a přinášíme shrnutí novinek z ranče.

Silverstone RanchSilverstone Ranch

V jezdecké hale jsme dokončili vnitřní obložení stěn a navezli povrch. Pracujeme na obložení vrat, vnějším opláštění, tribuně - práce je na hale ještě mnoho, ale v deštivých dnech se už může jezdit:-).

Jezdecká halaJezdecká hala

Jezdecká halaJezdecká hala

V Chalupě R3 se pracuje na povalových stropech - obrovský prostor začíná nabývat finálního rozdělení poschodí.

Chalupa R3Chalupa R3

Chalupa R3Chalupa R3

Všech 12 hříbátek je na světě a rostou do krásy a síly.

Chovné stádoChovné stádo

Všechna hříbata letošního roku si můžete prohlédnout v odkazu Hříbata 2017.

Rádi bychom touto cestou popřáli do budoucna hodně sportovních i chovatelských úspěchů novým majitelům námi odchované klisničky Silver Cool Jenny W. Malá Jenny odcestovala do nového domova na Ranch U Soudného Potoka k našim přátelům Olince Beránkové a Jirkovi Steinbachovi.

Silver Cool Jenny WSilver Cool Jenny W

Naše chovy se ještě více propojí, protože i my si odvezeme ze Soudného Potoka přírůstek do chovného stáda, a sice letošní klisničky Sandy Squirrel z matky Steady Hickory po otci Smart Dualy. Olinko a Jirko, děkujeme a těšíme se na další chovatelskou spolupráci!

RSP Sandy SquirrelRSP Sandy Squirrel

Velkou radost máme z výkonů našich soutěžících hřebců.

Tymezone se svým trenérem a jezdcem Gianluca Munarini si výborně vedl na závodech v Německu i v Itálii a získal tituly RBC Spectacular NCHA Open All Ages 1^and 2^gara Champion, NCHA of Italy Summer Classic Open All Ages Reserve Champion a NCHA of Italy Summer Classic LTD $5000 Novice Horse Reserve Champion. Děkujeme Lucovi za skvělou prezentaci našeho hřebce.

Tymezone - rider Gianluca MunariniTymezone - rider Gianluca Munarini

Metamoorphosis se svou trenérkou a jezdkyní Jitkou Radošovou si výborně vedou v seriálu ČJF kvalifikačních závodech, kde v kategorii Reining Senior opakovaně obsazují 1. a 2. místa, a nejdou pod score 142. Děkujeme Jitce za skvělou prezentaci našeho hřebce.

Metamoorphosis a Jitka RadošováMetamoorphosis a Jitka Radošová

Metamoorphosis se v sobotu 5.8. také představil spolu se svou skvělou jezdkyní a trenérkou Jitkou Radošovou na mistrovství Evropy Quarterů (European Championship FEQHA). Pro Meta to zdaleka nebyly první velké závody, ale Jitka okusila chuť velké arény poprvé a Meta odprezentovala fantasticky, za což jí patří velký dík!
Bohužel v samém závěru jízdy došlo k chybě v podobě Rollbacku na druhou stranu a sen o titulu evropského šampiona se rozplynul. Nejen Jitka měla slzy v očích. Všichni jsme oplakali tu skvělou jízdu. Úsměvy na tvář nám všem ale záhy vrátilo všech pět amerických rozhodčích, kteří si Jitku pozvali "na kobereček", aby jí sdělili, že její a Metův výkon byl perfektní, a že za všechny předvedené manévry dostali plusové body a kdyby nebylo toho nešťastného okamžiku, postoupili by do finále z prvního místa!
Na svůj první velký titul si tito dva budou muset ještě počkat, ale pro nás jsou už teď šampioni!

Metamoorphosis, rider: Jitka RadošováMetamoorphosis, rider: Jitka Radošová

Připouštěcí sezóna 2017 skončila, děkujeme všem zájemcům o připouštění za důvěru a přejeme hodně radosti v příštím roce z narozených hříbátek.

Naši plemenní hřebci Spooks Smokin Cat a Smooth Cool Cat se vrátili z připouštěcí stanice v Mněticích. Spook odjel na Slovensko k Tonovi Kondelovi, kde budou ladit formu pro zbytek letošní závodní sezóny.

Spooks Smokin CatSpooks Smokin Cat

Ugly měl "14 denní dovolenou" na domovském ranči a poté odjel zpět na LA farma Rudolec.

Smooth Cool CatSmooth Cool Cat

Ve výborné kondici po připouštění je i přes svých 19 let Smartest Magician,

Smartest MagicianSmartest Magician

a i Dominican Diamond vypadá výborně.

Dominican DiamondDominican Diamond


Výsledky 2.show SWC 2017 a z dalších závodů

2.show Silverstone Western Cup je za námi. Jako pořadatelé chceme poděkovat všem, co přijeli a opět vytvořili příjemnou atmosféru – vzájemné pomáhání, fandění, úsměvy a pozdravy nás provázely celým víkendem!

Náš ranč reprezentoval Silverstone Ranch Team ve složení - Martina Malinová s plemenným hřebcem Smartest Magician a s valachem Benny The Cat, Adam Punčochář s klisnou SDP Back In Black a s valachem Benny The Cat, Lukáš David s valachem Sure Enough Blue. Pomocným jezdcem byla Eliška Horáčková.

Silverstone Ranch závodní týmSilverstone Ranch závodní tým

Martina Malinová a plemenný hřebec Smartest Magician se zúčastnili nedělních Cattle Games v třídách Speed Penning – základní kolo, Ranch Sorting – 7.místo v týmu s Lukášem, a Team Penning – 1.místo v týmu Silverstone Ranch. Martina také sedlala Benny The Cat v třídách ranch Sorting – 3.místo v týmu s Adamem.
Navíc Martina stíhala komentovat a pomáhat v organizaci kde bylo potřeba, a s Harrym dělat turnbacka. Díky za vše Marti :-).

Smartest Magician a Martina MalinováSmartest Magician a Martina Malinová

Lukáš David s valachem Sure Enough Blue v sobotních herd work pomáhali jako turnback a v neděli se v Cattle Games zúčastnili všech tříd – Ranch Cutting – 15.místo, Speed Penning – 5.místo, Ranch Sorting – 7.místo v týmu s Martinou a Harrym, a Team Penning – 1.místo v týmu Silverstone Ranch.
Byla radost se dívat na jejich výkony, třeba za parádní cutting bránění v Ranch Sorting sklidili bouřlivý potlesk diváků i ostatních účastníků. Děkujeme Lukáši :-).

Sure Enough Blue a Lukáš DavidSure Enough Blue a Lukáš David

Adam Punčochář a Benny The Cat v sobotních Herd Work pomáhali jako turnback a v neděli se v Cattle Games zúčastnili tříd Ranch Cutting – 12.místo, Speed Penning – Základní kolo, Team Penning – 5.místo v týmu s Miroslavem Hlaváčkem s Double DJ Cat a s Jiřím Jankáskem s Smartest Lil Harry. Adam závodil ještě s klisnou SDP Back In Black v třídách Ranch Cutting – 13.místo, Speed Penning – 4.místo, Ranch Sorting – 3.místo v týmu s Martinou a Benny The Cat, a Team Penning – 1.místo v týmu Silverstone Ranch.
Adame, díky za krásnou práci, třeba v Ranch Sorting s SDP Back In Black za perfektní třídění sklidili uznalé pochvaly ostatních soutěžících a potlesk diváků. Děkujeme Adame:-).

SDP Back In Black a Adam PunčochářSDP Back In Black a Adam Punčochář

Eliška byla platným členem týmu, pomáhala s přípravou a péčí o koně. Děkujeme Eliško :-).

Eliška, Adam a SDP Back In BlackEliška, Adam a SDP Back In Black

Na 2.show SWC si skvěle vedli potomci našeho plemenného hřebce Smartest Magician „Harry Potter“.
Smartest Aristocrat – ERCHA Herd Work Non-Pro All Ages Champion, ERCHA Novice Riders Champion se svým majitelem Ingo Linke, NRCHA Hackamore Open Champion s Tomášem Bártou. Hollywood Chex - Novice Horse Non-Pro Champion se svým majitelem Václavem Pubrdlem.
Smartest Lil Harry – Cattle Games Speed Penning Champion se svým majitelem Jiřím Jankáskem. GRATULUJEME!!!

Smartest Aristocrat a Tomas BartaSmartest Aristocrat a Tomas Barta

Na 2.show SWC si výborně vedla klisna Cozie O Dual, kterou si u nás zakoupila Kateřina Marešová. Spolu se staly Cattle Games Ranch Cutting Champions, při svém prvním startu na SWC za svůj skvělý výkon obdržely score 72. Gratulujeme!

Cozie O Dual a Katka MarešováCozie O Dual a Katka Marešová

Závodní sezóna začala našemu plemennému hřebci Metamoorphosis. V letošním roce se svou trenérkou a jezdkyní Jitkou Radošovou jedou seriál kvalifikačních závodů České Jezdecké Federace a závodí v kategorii Reining Senior. Mají za sebou 2.kola a vedou si výborně!

Metamoorphosis a Jitka RadošováMetamoorphosis a Jitka Radošová

V květnovém ČJF kvalifikačním závodu ve Štěnovickém Borku si vyjeli 2x titul Reining Senior Champion.

V červnovém ČJF kvalifikačním závodu na Galloway farma Roupov získali 1x Reining Senior Reserve Champion a 1x Reining Senior co Champion! Gratulujeme a děkujeme Jitce za skvělou prezentaci našeho hřebce.

Metamoorphosis a Jitka RadošováMetamoorphosis a Jitka Radošová

Výborně si na svém prvním startu vedla klisna Sweet Lily Potter, sire: Smartest Magician. Se svým trenérem a jezdcem Karlem Kubatou obsadili na ČJF kvalifikační závody - Reining Junior, 3rd place. Gratulujeme!

Sweet Lily Potter, sire: Smartest Magician, jezdec Karel KubataSweet Lily Potter, sire: Smartest Magician, jezdec Karel Kubata

Pokud byste chtěli vidět "Meta" a Jitku "naživo", další ČJF kvalifikační závody jedou 15. - 16. 7., Štěnovický Borek u Plzně.


Novinky z ranče jaro 2017

Na ranč konečně dorazilo jaro, a nám se začala rodit letošní hříbátka. Zatím vedou hřebečci nad klisničkami, ale ještě čekáme pár narození, tak uvidíme. :-)

Představujeme Vám letošní již narozená hříbátka:

Colt, sire: Spooks Smokin Cat dam: MS Hangten Tucker

Filly, sire: Dual Rey TR dam: Cat Be Nimble

Colt, sire: Dominican Diamond dam: Blue Duck Daisy

Colt, sire: Smartest Magician dam: Vals Diamond Andaure

Colt, sire: Dual Rey TR dam: Scoot Like Jewel

Colt, sire: Dominican Diamond dam: Smoothies Smart Cat

Filly, sire: Smartest Magician dam: Bodees Playgirl

Filly, sire: Smartest Magician dam: Petras Diamond

Silver Petras MagicSilver Petras Magic

Všechna hříbátka a informace o nich naleznete v tomto odkazu:

Hříbata 2017


Výsledky 1.show Silverstone Western Cup 2017

SWC 1.show ERCHA Approved a Cattle Games proběhla ke spokojenosti nás všech. Počasí se nakonec umoudřilo a všichni si užili skvělý den a spoustu legrace. My, coby organizátoři, jsme načerpali inspiraci pro červnovou show.
Moc děkujeme všem, co nám s pomáhali s organizací. A dále všem závodníkům a divákům.

Silverstone Ranch závodní týmSilverstone Ranch závodní tým

Za náš Ranč závodili v Cattle Games 4 koně:
Svůj první start v Ranch Cutting a Speed Penning proměnil ve vítězství Adam Punčochář na klisně SDP Back In Black.

SDP Back In Black a Adam Punčochář - Ranch Cutting ChampionSDP Back In Black a Adam Punčochář - Ranch Cutting Champion

SDP Back In Black a Adam Punčochář - Ranch Cutting ChampionSDP Back In Black a Adam Punčochář - Ranch Cutting Champion

SDP Back In Black a Adam Punčochář - Speed Penning ChampionSDP Back In Black a Adam Punčochář - Speed Penning Champion

První start měl i Lukáš DavidSure Enough Blue a hned úspěsný - 2.místo v Ranch Cutting a 2.místo v Speed Penning.

Sure Enough Blue a David Lukáš Ranch Cutting co Reserve ChampionSure Enough Blue a David Lukáš Ranch Cutting co Reserve Champion

Třetím závodním koněm byl Benny The Cat, s Adamem se umístil na 3.místě ve Speed Penning a obsadil 5.místo v Ranch Cutting. "Kluci" taktéž vypomáhali jako turnback koně.

Benny The Cat a Adam PunčochářBenny The Cat a Adam Punčochář

Čtvrtým jezdcem byla Martina Malinová s plemenným hřebcem Smartest Magician. Byli velkou oporou celému týmu - připravili stádo pro Ranch Cutting, pomáhali jako turnback, byli členy 4.umístěné trojice v Team Penning spolu s Adamem s SDP Back In Black a Lukášem s Sure Enough Blue. Smartest Magician i ve svých 19 letech prokázal, že je ve skvělé kondici a výborně doplňuje koně o hodně mladší.
Všem Vám moc děkujeme a gratulujeme!

Smartest Magician a Martina MalinováSmartest Magician a Martina Malinová

Harry letos na začátku března oslavil své devatenácté narozeniny. Přesto, že si zaslouženě užívá koňského důchodu a hlavně plní roli plemeníka, si odskočil minulý víkend do Roupova na 1. SWC show, kde se prezentoval ve skvělé formě. Nejen, že v sobotu spolu se svojí parťačkou Martinou Malinovou pomáhal na kurzu Marcuse Schopfera při tréninku Herd Work jako turnback, v neděli se navíc vrátil do show arény, aby celé odpoledne prozávodil. O tom, že má stále perfektní kondici, se přesvědčili všichni přítomní, včetně Martiny v sedle. Harry byl zkrátka k neutahání a předváděl skvělé výkony. Zvládl usadit stádo pro Ranch Cutting, pomáhat ostatním soutěžícím k jejich výkonům a představil se také ve všech dalších soutěžních disciplínách.

Smartest Magician a Martina MalinováSmartest Magician a Martina Malinová

V pondělí ráno jsme u něho prováděli kontrolní odběr a následnou analýzu spermatu a jeho parametry jsou perfektní! Do připouštěcí sezóny jde tedy v plné síle a my se těšíme na jeho další potomky. V případě zájmu o připuštění nás neváhejte kontaktovat!

Smartest Magician a Martina MalinováSmartest Magician a Martina Malinová

Na letošní 1. SWC show v Roupově se představilo hned několik potomků po našem Harrym.
V Herd Work Open All Ages zazářil valach Smartest Aristocrat, který zvítězil v sedle s Tomášem Bártou se skóre 70. Ten ještě krásně svezl svého majitele a začínajícího jezdce Ingo Linke z Rakouska ve třídě Working Cow Horse Novice Rider, kde sice soutěžili sami, ale skóre od italského rozhodčího bylo více než příznivé pro úplné začátečníky (65 za reining a 71 za cow work). Ve Working Cow Horse se také představila Harryho dcera Hollywood Chex. Spolu se svým majitelem a jezdcem Václavem Pubrdle dosáhla na metu nejvyšší a třídu Novice Horse Non Pro vyhráli. Následně se ještě úspěšně zúčastnili odpoledních Cattle Games, kde např. v Team Penningu získali třetí místo!
Ve všech disciplínách Cattle Games jsme mohli vidět dalšího potomka, a sice Smartest Lil Harryv majetku Jirky Jankáska.
Gratulujeme a těšíme se na viděnou na příští show!

Smartest Aristocrat a Tomas BartaSmartest Aristocrat a Tomas Barta

Na 1. SWC show v Roupově se představila poprvé v show aréně APH klisna Smooth Black Cat, která je dcerou našeho Uglyho. Skvěle se prezentovala pod vedením svého majitele a trenéra Ondry Houšky. Bravurně zvládla vedení na Hackamore. Držíme palce do budoucích závodů a budeme se těšit opět na viděnou!

Smooth Black Cat a Ondřej HouškaSmooth Black Cat a Ondřej Houška

Hřebec Smooth Cool Cat momentálně stojí na inseminační stanici hřebců v Mněticích. Kapacita připouštění je omezená a rychle se blíží svému naplnění, proto neváhejte a v případě zájmu nás kontaktujte co nejdříve.

Těšíme se opět na viděnou na 2.show SWC, 3. – 4. 6. 2017, Galloway farma Roupov.


Novinky

Novinky z ranče 2018

Novinky z ranče 2018

2.1. 2018 / zobrazeno 7501×

Přejeme krásný a úspěšný rok 2018 a přinášíme vám novinky z ranče. foto#12750... více

Veselé vánoce a šťastný nový rok 2018

Veselé vánoce a šťastný nový rok 2018

23.12. 2017 / zobrazeno 3407×

foto#17120 více

Výstava Kůň Lysá a Finále Silverstone Western Cup 2017

Výstava Kůň Lysá a Finále Silverstone Western Cup 2017

20.10. 2017 / zobrazeno 21763×

Po několika letech jsme se v září opět vypravili na výstavu Kůň 2017 do Lysé nad Labem... více

AMERICANA 2017

AMERICANA 2017

20.9. 2017 / zobrazeno 11085×

Na AMERICANĚ 2017 se nám splnil sen! Tono a Spooku, Luco a Tyme a celý Silverstone Ranch týme... více

Novinky z ranče léto 2017

Novinky z ranče léto 2017

2.8. 2017 / zobrazeno 14506×

Krásné léto přejeme a přinášíme shrnutí novinek z ranče. foto#17057 V jezdecké hale jsme... více

Výsledky 2.show SWC 2017 a z dalších závodů

Výsledky 2.show SWC 2017 a z dalších závodů

12.6. 2017 / zobrazeno 19041×

2.show Silverstone Western Cup je za námi. Jako pořadatelé chceme poděkovat všem, co přijeli... více

Novinky z ranče jaro 2017

Novinky z ranče jaro 2017

19.5. 2017 / zobrazeno 6005×

Na ranč konečně dorazilo jaro, a nám se začala rodit letošní hříbátka. Zatím vedou... více

Výsledky 1.show Silverstone Western Cup 2017

Výsledky 1.show Silverstone Western Cup 2017

3.5. 2017 / zobrazeno 6656×

SWC 1.show ERCHA Approved a Cattle Games proběhla ke spokojenosti nás všech. Počasí se nakonec... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace