Home » Novinky

Léto začíná

Na konci května, přesně 26.5.2019 jsme zažili obrovskou euforii díky našemu plemennému hřebci Oh Cay MC, který ve svých čtyřech letech opanoval ve velké evropské konkurenci NRCHA Derby a získal v sedle s Markusem Schopferem titul NRCHA Derby Champion! Jsme šťastní za všechny ty pozitivní ohlasy na adresu našeho Maria. Vítězstvím v Derby se navíc Mario ve výdělcích přehoupl přes 50 tisíc dolarů! Svou formu dále potvrdil na červnové soutěži NRCHA / ERCHA Hackamore Classic, kde si dojel taktéž pro vítězství a my byli u toho. Bylo pro nás moc fajn, strávit den s Markusem a s Mariem, který je opravdu velký sympaťák! Ve svých čtyřech letech se chová na závodech mezi koňmi jako absolutní profík. Nestará se o koně okolo sebe, rád se pomazlí a bez problémů se nechá vodit malými dětmi. Je to pan úžasňák!

Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Derby Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Derby Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Derby Champion

Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion

Neméně velkou radost nám udělala na NRCHA Derby soutěžní dvojice Silver Black Okie & Václav Vacík, kteří se vyšvihli na krásné třetí místo! Klisna Silver Black Okie, která je odchovankyní Silverstone ranče (ze spojení Smartest Magician x Blue Duck Daisy) tak stylově zakončila svou sportovní kariéru.

Silver Black Okie & Vaclav VacikSilver Black Okie & Vaclav Vacik

Na závodech v Čechách se činili všichni naši domácí jezdci a svěřenci :-) Na druhém závodě seriálu Silverstone Western Cup jsme měli hned tři šampiony. Radek se svou Chelsea vyhráli třídu Working Cow Horse Open Bridle, Petra s Chelsea vyhráli pak Novice Horse Open a Domča Nová opět v sedle Chelsea zajela svůj první Ranch Cutting v životě a hned z toho bylo druhé místo. Ráďa s Kit Katem ještě přivezli domů diplom za první místo v Ranch Cutting Open a Lukáš s Iáčkem si v Herd Worku Open a v Ranch Cutingu Open dojeli dvakrát pro druhé místo. Stejné umístění vybojovali Lukáš s Martinou v Ranch Sortingu.

Radek Holub & Chelsea Little Bar Petra Mikasová & Chelsea Little Bar Dominika Nová & Chelsea Little Bar

Silver Kit Cat Lukáš David & Sure Enough Blue Silver Kit Cat

V sérii závodů ProRodeo jsou úspěšní zejména naši klienti, kteří se pod vedením Radka Holuba pravidelně umísťují na předních příčkách v Ropingových disciplínách. Obdivuhodné výkony podává ve svých pětašedesáti letech náš Vlastík Kozlovský, kterému bychom touto cestou rádi popřáli mnoho dalších úspěchů v sedle jeho Nancy Miss Dream! Pravidelné tréninky se zúročily i na lasařské akci s názvem RopinK Challange, kde soutěží výhradně dámy, a kde Petra Mikasová s Helenkou Kašperovou obsadily první dvě příčky ve třídě Breakaway Roping v konkurenci závodnic z celé Evropy!

RopinK Challange 2019 Helča kašperová & Michelle Ma Belle Petra Mikasová & Radek Holub

V letošním roce se nám narodilo devět krásných hříbátek QH a jedno hříbátko ČT. Poprvé v historii našeho chovu se narodily jen samé klisničky! Jsme moc rádi, neboť jsme letos přistoupili k obnově našeho chovného stáda a holčičky se nám tedy budou hodit :-) A aby toho nebylo málo, přibyla nám do chovného stáda ještě čerstvě narozená jalovička Texas Longhorn.

Tymezone x Be A Smart Ride, 2019 filly Smartest Magician x Blue Duck Daisy, 2019 Filly Metamoorphosis x Sonita Dove, 2019 Filly

Klisnička Tymezone x Silver Pepto Boogie Millenium x Henrieta, 2019 Filly Telátko

A abychom měli telátek ještě víc, vypustíme každým dnem plemenné býky k našim krávám a za deset měsíců budeme napjatě čekat první lot telátek. Win2Day bude mít na starost čistokrevné plemenice Texas Longhorn a Glitter Done bude šéfovat partě polovičních TLH. Nejmladší Wrangler203 dostal pro letošek jen jednu krávu, zato ale čistoktevnou TLH :-) Před tím, než jsme dobytek vypustili na pastviny, prošla zvířata nezbytnou úpravou paznehtů, což bylo zejména v podání býků velmi zajímavé :-)

Míša s Martinou zřejmě plánují kromě koní ještě námořní dopravu, takže si na začátku června odskočily do Chorvatska na praktickou část kapitánských zkoušek. Nebylo to lehké, ale holky to daly. Z úst skippera a školitele však mnohokrát slyšely "To je materiál". Ten později celou skupinu přejmenoval na Ňadrany :-) Každopádně si holky kromě úspěšně završené praktické zkoušky přivezly domů hromadu skvělých zážitků a již teď se psychicky připravují na nějakou tu regatu. Název týmu je jasný: The Ňadrans Adventure Team!

Azůro :-) Jo navigace, to je věda... :-) The Ňadrans Adventure Team :-)

Přejeme vám krásný začátek léta!

The Ňadrans Adventure Team :-)The Ňadrans Adventure Team :-)


Jarní novinky z ranče II.

Nebyla by to správná jarní aktualita bez narozených hříbátek. Stejně jako v loňském roce jsme i letos zvolili možnost porodů v reprodukčním centru. Díky mnoha provozním změnám v uplynulých měsících jsme se na porody doma ještě necítili, ale na příští rok již chystáme další úpravy a hříbátka se budou rodit u nás na ranči. Není nic krásnějšího, než čerstvě narozená miminka se svými spokojenými maminami. Letos očekáváme devět hříbátek QH a jednoho prcka teplokrevného z naší Tessie po Millenium. V tuto chvíli je na světě šest krásných holčiček s krásnými barvičkami :-) Máme červenou a hnědou rounečku, grullo, hnědečku a dvě zrzečky.

Klisnička Silver Spooky Push x Smooth Cool Cat klisnička Blue Duck Daisy x Smartest Magician

klisnička Sonita Dove x Metamoorphosis Klisnička SDP Back In Black x Smooth Cool Cat

25. a 26. dubna jsme organizovali již tradičně kurz pro jezdce Working Cow Horse s italským trenérem Markusem Schopferem. Jako vždy byla klinika plně obsazena, což svědčí o velkém zájmu o tuto krásnou a všestrannou disciplínu. Markus pochválil zvyšující se úroveň jezdců i koní a my jen doufáme, že se skupina českých Working Cow Horse jezdců do příštího kurzu v roce 2020 opět o něco rozroste :-)

Markus Schopfer Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem

Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem

Hned po kurzu měli jezdci možnost vyzkoušet své koně "na ostro" na první dílčí show Silverstone Western Cup. Ve Working Cow Horse jsme zaznamenali krásných 25 startů, přičemž nejobsazenější třídou byla ta pro začínající jezdce - Novice Rider. Vítěznou jízdu předvedla juniorská jezdkyně Nikola Schrodlová na našem plemenném hřebci Metamoorphosis. Nikolka se připravuje na soutěžní kariéru pod vedením trenérky Jitky Radošové. Ve třídě Open Bridle si první letošní vítězství na své konto připsal náš domácí trenér Radek Holub se svou vlastní klisnou Chelsea Little Bar. A do třetice si titul šampiona vezla domů Petra Mikasová opět s "Chelsea", když zvítězila ve třídě Novice Horse Open.

Petra Mikasová a Chelsea Little Bar Nikola Schrodlová a Metamoorphosis Radek Holub a Chelsea Little Bar

Dařilo se nám i v Cattle Games, které přišly na řadu v sobotu hned po Cow Horse. Ve třídě Ranch Cutting Open zvítězil Lukáš David a Sure Enough Blue alias "Iáček". Kluci spolu táhnou již třetí závodní sezónu, tak jim držíme palce, aby byla stejně úspěšná, jako v loňském roce!
V Ranch Cutting Non Pro sice nezvítězil nikdo ze Silverstone Ranch teamu, ale prvenství koně z našeho chovu nás těší úplně stejně, ne-li více. Gratulujeme kamarádovi Petrovi Čtrnáctému, který letos první sezónu předvádí valacha Silver Magic Tucker po Smartest Magician, kterého si navíc trénuje úplně sám!
Třešničkou na dortu bylo na závěr celého dne prvenství Lukáše a Radka v Ranch Sortingu. Radek zaskakoval v týmu s Lukášem za Martinu, která se zotavovala po operaci a závody koordinovala doma z postele :-)

Lukáš David a Sure Enough Blue Petr Čtrnáctý a Silver Magic Tucker Ranch Sorting

Týden po SWC se konal první závod Pro Rodeo. A protože Radek a jeho banda jsou všichni vášniví lasaři, nemohli samozřejmě na těchto závodech chybět! Naši přátelé z Polska, kteří trénují s Radkem téměř každý víkend, posbírali první místa v disciplínách Team Roping a Cattle Penning. Helenka s Vlastíkem pak bodovali krásnými druhými místy v disciplínách Ranch Roping, Team Roping a Team Penning. Gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěšných misí!

Helenka a Radek Lukáš a Jarek Vlastík

V polovině dubna se náš tým rozrostl o novou posilu. Jako asistentka trenéra nastoupila Petra Mikasová. Radek s Petrou jsou sehraná dvojka a trénink koní jim jde skvěle od ruky!

Petra MikasováPetra Mikasová

Na závěr bychom rádi pogratulovali všem novým majitelům koní z našeho chovu. V průběhu jara odcestovalo do nových domovů devět koníků a další na své nové majitele čekají.

Silver Diamond Katy odjíždí do Německa Lizzie Olena s majitelkou Evou


Jarní novinky z ranče I.

V polovině dubna jsme organizovali již druhý ročník prezentace plemenných hřebců s názvem Bohemian Stallion Promotion. Na akci se sešlo rekordních 42 koní. Velké oblibě se totiž těší chovatelské skupiny, kdy se předvádí plemeník spolu se svým potomstvem. My jsme letos na akci vezli 15 koní a tak i naši chlapci měli možnost ukázat svoje potomky :-)

Kolekce hříbat po Smartest Magician Spooks Smokin Cat Dominican Diamond

Great Little Step Michelle Valentine Rusty Nuget Lena

Na letošní BSP se opět hlasovalo pro „Nejsympatičtějšího koně výstavy“. Velice nás potěšil zájem diváků o naše hřebce, kteří obsadili první tři místa v pořadí Smartest Magician, Smooth Cool Cat a Metamoorphosis. Harry tedy i ve svých jednadvaceti letech ukázal, že ještě rozhodně nepatří do starého železa.

Smooth Cool Cat & Ford F150 Smartest Magician & Ford Mustang GT500

Harry, Spook i Ugly odjeli rovnou z předváděčky na inseminační stanici do Mníšku Pod Brdy. Podmínky připouštění pro letošní sezónu naleznete u jednotlivých hřebců zde na webových stránkách nebo můžete navštívit jejich vlastní FB profily, kde jsou zveřejňovány aktuální informace a fotografie narozených potomků. V Mníšku máme už také většinu březích klisen, které zde porodí svá hříbátka a na ranč se vrátí opět připuštěné. Letošní hříbátka budeme pravidelně přidávat pod odkaz „Chov“ v horním menu.

V průběhu března jsme dokončili výstavbu vypouštěcího zařízení na telata, které je nezbytné k tréninku lasařských koní. V tuto chvíli jsme plně vybaveni pro trénink Workin Cow Horse, Roping a všech dalších dobytkářských disciplín. Hromadné tréninky se rozjely naplno a o víkendech tak bývá na ranči pěkně veselo.

Vypouštěcí zařízení Vypouštěcí zařízení Vypouštěcí zařízení

Tréninkový den Roping trochu jinak Základy sebeobrany :-)

Poslední dubnový víkend odstartuje seriál závodů Silverstone Western Cup, kterému bude předcházet dvoudenní kurz Working Cow Horse s italským trenérem Markusem Schopferem. Kurz je plně obsazen, což svědčí o zájmu českých jezdců o tuto nádhernou disciplínu! Veškeré informace o závodech naleznete na webových stránkách Silverstone Western Cupu ZDE.

Markus Schopfer Silverstone Western Cup Silverstone Western Cup

Týden po prvním SWC se na Farmě 203 v Mořině koná cuttingová show s názvem Pavel Mališ Memorial. Jak už samotný název napovídá, jedná se o závody na počest nedávno zesnulého zakladatele Cuttingu v Čechách, Pavla Mališe. Je pro nás ctí se na této akci podílet.

Pavel Mališ Memorial Cutting ShowPavel Mališ Memorial Cutting Show

V poslední aktualitě jsme vám představili náš záměr pustit se do chovu Australských ovčáků. A protože to myslíme opravdu vážně, rozrostli jsme se o dalšího „Ausíka“, kterým je Lesan Medvědí Tlapa alias „Méďa“. Náš "Sunny" má tedy kamaráda a my se pomalu začínáme rozhlížet po nějakých pěkných psích slečnách.

Break the Rules Carcassonne Tolugo - "Sunny" Lesan Medvědí Tlapa - "Méďa"


Přípravy na sezónu

Mrazivé zasněžené dny jsou ty tam a my se pomalu chystáme na nadcházející připouštěcí i závodní sezónu. Připravili jsme zbrusu novou kolekci reklamních bannerů nejen pro naše hřebce, ale i pro ranč a náš nový projekt M&M Silver Texas Longhorn. Všechny nové bannery si můžete prohlédnout na konci tohoto článku.

Smooth Cool Cat banner 2019Smooth Cool Cat banner 2019

M&M Silver Texas LonghornM&M Silver Texas Longhorn

Pro letošní sezónu jsme opět naplánovali čtyři závody pod hlavičkou Silverstone Western Cup, přičemž jsme se vrátili ke spolupráci s evropskou Cow Horse asociací a dva závody ze čtyř budou tedy ERCHA approved. Sezóna startuje 25.4. na Galloway Farmě v Roupově kurzem Working Cow Horse pod vedením našeho italského přítele a zejména famózního trenéra Markuse Schopfera. Na kurz letos přímo navazuje I. SWC. Další dva závody SWC se budou letos poprvé konat na Farmě 203 v Mořině u Karlštejna a poslední finálová show bude již tradičně propojena s AQHA Bohemian Rhapsody a vrátí se opět na Galloway Farmu do Roupova.

SWC 2019 kalendář Working Cow Horse kurz s Markusem Schopferem

Stejně jako v loňském roce, organizujeme pro příznivce amerických plemen koní Bohemian Stallion Promotion. Na letošní ročník máme přihlášeno celkem 43 koní, z toho je 23 plemenných hřebců a zbytek tvoří jejich potomci. Kromě Maria budou na této akci k vidění všichni naši hřebci spolu s jejich potomky různých věkových kategorií, tak neváhejte a přijďte si užít hezký den ve společnosti krásných koní. Na závěr akce se bude losovat o připouštění našimi hřebci, tak kdo ví, třeba budete ti šťastní :-)

Kolekce hřebců SSRKolekce hřebců SSR

Na konci února jsme se vypravili do Itálie k Markusovi Schopferovi, kde je v tréninku náš nový plemeník Oh Cay MC alias "Mario". Hřebec vypadá skvěle, je ve velmi dobré kondici a je nesmírně charakterní. Máme z něj opravdu velkou radost. Týden po naší návštěvě se Mario účastnil svých prvních evropských závodů NRCHA / ERCHA Spring Stakes v italském Travagliatu, kde se dokázal v konkurenci osmnácti dalších koní umístit na krásném 3. místě, přičemž reiningovou část dokonce vyhrál s úžasným skóre 145 bodů! Od hřebce jsme dovezli kvalitní zmrazené sperma, které je uskladněno ve spermobance v Hradištku.

Oh Cay MC a Markus Schopfer Oh Cay MC a Markus Schopfer Oh Cay MC a Markus Schopfer

Poctivě se ovšem trénuje i na ranči. V uplynulých týdnech jsme dovezli z USA nejnovější model lasařské Dummy Heel-O-Matic The Trainer, k ní jsme pořídili nezbytnou čtyřkolku Yamaha Grizzly 700 a od spřátelené lasařské skupiny Kutnar family jsme si nechali na míru vyrobit vypouštěcí zařízení, takže se můžeme hrdě zařadit mezi kvalitní ropingová centra.

Yamaha Grizzly 700 Lasařská Dummy Heel-O-Matic The Trainer Lasařský trénink

Nebylo by pořádného tréninku bez telátek, a protože naše vlastní telátka ještě nejsou k odstavu, dokoupili jsme partu Highland výrostků, kterou jsme doplnili o poloviční Longhorny od našich kamarádů z Polska a z Farmy 203. Od té doby, co slezl na horách sníh, je u nás na ranči pěkně živo a tréninky se rozjely naplno.

Telata Highland Cow Horse trénink Trénink na Silverstone ranči

Trénink na Silverstone ranči Trénink na Silverstone ranči Trénink na Silverstone ranči

Také se nám kvapem blíží první porody, takže nastávající maminky již odjíždějí na porody k MVDr. Macečkové do Mníšku a spolu s nimi cestují také jalové klisny na připouštění. Letos máme v plánu připustit okolo osmnácti klisen.

Tříleté klisny Siesta Chovná klisna

Nad rámec našich koňských aktivit rozjíždíme ještě pomalu chov pejsků a kočiček. Našim srdcím nejvíce učarovalo psí plemeno Australian Shepherd, protože jsou to velice chytří, komunikativní a rodinní pejsci. V dubnu se chystáme s naším Sunnym (Break the Rules Carcassonne Tolugo) na první výstavu :-) Z kočičích plemen se ubíráme směrem Ragdollů, Mainských mývalých a Sibiřských kočiček. Po ranči nám však chytá myšky skupina všech možných plemen.

Break the Rules Carcassonne Tolugo "Sunny" Break the Rules Carcassonne Tolugo "Sunny" Bengálská kočička myšilovka

Přejeme krásné první jarní dny!

Silverstone RanchSilverstone Ranch

M&M Silver Texas LonghornM&M Silver Texas Longhorn

Training & Roping centerTraining & Roping center

Oh Cay MC banner 2019Oh Cay MC banner 2019

Spooks Smokin Cat banner 2019Spooks Smokin Cat banner 2019

Smartest Magician banner 2019Smartest Magician banner 2019

Metamoorphosis banner 2019Metamoorphosis banner 2019

Dominican Diamond banner 2019Dominican Diamond banner 2019


Zimní pohádka

V polovině ledna nás zima obdařila pořádnou sněhovou nadílkou a ranč se navenek proměnil v pohádkovou oázu klidu.

Silverstone RanchSilverstone Ranch

To ale opravdu pouze navenek... I v hustých chumelenicích se na ranči poctivě a naplno trénuje. Radek nevynechá jedinou šanci, kdy může do sedla mladých koní, takže z větší části už máme obsednuté všechny koně z ročníku 2016 i některé starší. O víkendech se pak na ranč sjíždějí klienti, kteří zde mají koně v tréninku.

Silver Badger Poo Trénujeme i v husté vánici Trénujeme i v husté vánici

Radek Holub a Silver Black Coolcat (2016) Petra Mikasová Radek & Petra

Díky mrazivému počasí se kluzká zem proměnila v pevný povrch, který zejména u našich nejmladších vybízí k dovádění. Hříbata si zimu náležitě užívají.

Hříbata 2018 Hříbata 2018 Hříbata 2018

Hříbata 2018 Hříbata 2018 Hříbata 2018

Naproti tomu plemenní hřebci sladkým nicneděláním šetří svoje tukové zásoby na nadcházející připouštěcí sezónu. Kromě Maria budou všichni naši plemeníci k vidění v březnu na prezentaci hřebců v Roupově.

Harry Potter Spooks Smokin Cat Dominican Diamond

Kolekce hřebců SSRKolekce hřebců SSR

Na konci ledna jsme si užili parádní Off Road víkend zakončený zabíjačkou. Pro velký úspěch již zařazujeme "Silver Off Road víkend" do kalendáře i na příští rok nejen pro nás, ale zejména pro naše přátele a klienty. Společně si pořádně všichni zadriftujeme po zdejších zasněžených kopcích a večer si pochutnáme na domácích zabíjačkových pochoutkách!

Dodge RAM Laramie Longhorn Dodge RAM Laramie Longhorn Dodge RAM Laramie Longhorn

Zabíjačka Zabíjačka K masu něco sladkého

Brzy se můžete těšit na další zprávy, kde se dozvíte jaké akce připravuje náš tým na jaro a kde se tedy můžeme společně potkat. Zatím přejeme krásný zbytek ladovské zimy!


Pf 2019

Přejeme Vám všem veselé Vánoce a hodně zdraví, štěstí, chovatelských i sportovních úspěchů v novém roce! Moc děkujeme za přízeň.
Váš Silverstone Ranch Team

Pf 2019Pf 2019


Nový plemenný hřebec na Silverstone Ranči

Rádi bychom vám zde představili našeho nového plemenného hřebce Oh Cay Mc.

Oh Cay MCOh Cay MC

Již delší dobu jsme zvažovali nákup dalšího kvalitního plemeníka. Od první chvíle jsme věděli, že by to měl být potomek v současnosti nejžádanějšího hřebce Metallic Cat.

O našem snu jsme se zmínili na cestě do Itálie před naším přítelem Markusem Schopferem, který se pro tuto myšlenku nadchnul stejně jako my a hned nabídl pomocnou ruku. Sehnat kvalitního plemeníka není jen otázkou nabídky a poptávky, hřebec musí splňovat mnoho kritérií nejen sportovních, ale i charakterových a zdravotních. Na přelomu září a října jsme tedy rozjeli společně akci "Hřebec" :-)

Markus se nabídl, že udělá vše pro to, abychom našeho vysněného plemeníka našli na NRCHA Futurity v texaském Fort Worth, které se konalo od 7. do 20. října. Od prvního dne sledoval téměř všechny online přenosy, přičemž pečlivě selektoval koně tak, aby splňovali jeho náročné požadavky na styl jízdy, eye appeal, skóre atd. Po několika dalších dnech odcestoval spolu s Otto de Fazio, naším oblíbeným ERCHA rozhodčím, do Fort Worth, kde již na vlastní oči sledoval všechny adepty, kteří prošli do užšího výběru a hlavně do Semifinále.

Oh Cay MC - rider: Todd CrawfordOh Cay MC - rider: Todd Crawford

V tu chvíli nás všechny zaujal náš Oh Cay MC. Statný tmavý Chestnut hřebec, který podával po celou dobu Futurity perfektní výkony. V mezičase jsme zjistili, že se již pyšní titulem 2018 SRCHA Open Futurity Reserve Champion & Int. Open Futurity Champion - Fort Worth, TX. Jeho Fence Work byl hodnocen jako nejlepší a odnesl si za něj oprávněně první místo a ze všech koní se umístil na čtvrtém místě v Herd Work! Na Futurity ve Fort Worth jen potvrdil to, co ukázal také na zářijových Prefuturity, kde nenašel přemožitele a získal titul 2018 East Coast Reined Cow Horse Open Futurity Champion - Murfreesboro, TN.

A nebyly to jen jeho úspěchy na kolbišti, ale také klidná, vyrovnaná a přátelská povaha, která Markuse zaujala okamžitě, jakmile se s koněm potkal osobně!

Oh Cay MCOh Cay MC

Kontaktovat majitele nebylo složité, protože hřebce trénoval a na Futurity předváděl Todd Crawford, který je blízkým přítelem Markuse Schopfera. Slovo dalo slovo a ještě před finále Futurity jsme si "plácli". Mario, jak mu v domovské stáji přezdívají, se nám odměnil nejlépe jak mohl, když se dokázal pod vedením Todda Crawforda probojovat do první desítky ze všech 209 startujících koní a skončil tedy jako 2018 NRCHA Snaffle Bit Futurity Open TOP 10. V kategorii Intermediate Open se probojoval dokonce do TOP 5, přičemž v reiningové části se mezi všemi finalisty umístil na děleném druhém místě!

Oh Cay MC a Todd CrawfordOh Cay MC a Todd Crawford

Jsme pyšní, že našeho Maria trénovala taková legenda, jakou Todd Crawford bezpochyby je. V průběhu letošního Futurity byl totiž v sedle našeho hřebce uveden do Cow Horsové síně slávy!

Oh Cay MC a Todd CrawfordOh Cay MC a Todd Crawford

Po finále se rozjel kolotoč okolo veterinárních vyšetření, Mario prošel bez výhrad, přičemž absolvoval 28 RTG snímků. Veterinární lékař z kliniky ve Weatherford v Texasu byl sám velmi příjemně překvapen tím, že nenalezl žádné významné známky opotřebení nebo poškození pohybového aparátu i po výrazné sprortovní zátěži, kterou si hřebec za svou dosavadní kariéru prošel.

Následoval test spermatu na reprodukční klinice, protože po zkušenostech z let minulých jsme se trochu obávali, aby sperma bylo dostatečně kvalitní a hlavně mrazitelné. Během dvou dnů se hřebec naučil skákat na fantom a nám začala chodit videa s hemžícím se obsahem a velmi pochvalnými zprávami. Zkrátka Mario obstál a jeho spermiogram je perfektní :-)

Spermiogram :-)Spermiogram :-)

V současné době jednáme se dvěma italskými reprodukčními centry o tom, kde hřebce necháme namrazit a odkud se tím pádem budou dávky následně distribuovat pro Evropu. Do Čech si samozřejmě dovezeme potřebné množství dávek, které budeme pro naše klienty zajišťovat sami. V roce 2019 však neplánujeme v rámci ČR připouštět jiné klisny než naše vlastní.

Oh Cay MC bude od ledna 2019 ustájen a trénován v Itálii u Markuse Schopfera a bude se připravovat na nadcházející závodní Working Cow Horse sezónu.

Mario nastoupil do karantény v USA 27.11. a čeká na svůj let do Evropy. Od Katie, majitelky letecké společnosti, nám přišla moc hezká zpráva, kdy Katie napslala doslova "He is pretty cool" :-) Katie mimo jiné vyzdvihla i to, že je hřebec opravdu mimořádně charakterní!

Oh Cay MC by měl do Evropy přiletět 3. ledna 2019, tak doufáme, že vše proběhne jak má a my již brzy budeme moci pořídit nové fotografie s naší Věrkou v Itálii u Markuse!

Závěrem bychom rádi poděkovali zejména Markusovi, za obětavost a ochotu při výběru našeho Maria a také Ottovi de Fazio za jeho čas a pomocnou ruku, dále Toddovi a Pam Crawfordovým za péči a trénink o hřebce a zejména panu Russovi Mothershedovi, který Oh Cay MC odchoval a nechal natrénovat.


Podzim na ranči II.

Letošní podzim je na ranči velmi rušno :-)

Zdaleka se ještě neukládáme k zimnímu spánku, naopak stále něco vymýšlíme a snažíme se nezahálet.

Glitter Done a Wrangler203Glitter Done a Wrangler203

Asi největší novinkou je naše stádo čistokrevného plemenného skotu Texas Longhorn, které jsme na ranch přivezli v druhé polovině listopadu. Nově tedy u nás můžete vidět čtyři dospělé krávy, z nichž jedna je březí po Dirk´s Viper, dvě letošní telátka taktéž po Dirk´s Viper a dva plemenné býky Glitter Done a Wrangler203. Jak již jméno posledně zmiňovaného býka naznačuje, dobytek jsme zakoupili na Farmě 203. Chtěli bychom tímto poděkovat Gabriele Ruthové, že nám umožnila nákup těchto cenných a plemenářsky velice kvalitních zvířat, která do Čech dovezl nebo na své farmě odchoval její partner Pavel Mališ, jenž bohužel již není mezi námi. Pokusíme se chovu tohoto majestátního skotu věnovat se stejným úsilím, s jakým se mu věnoval Pavel a snad se i nám podaří odchovávat zvířata vysoké plemenné hodnoty, která si ponesou značku M&M Silver Texas Longhorn.

Open LimitOpen Limit

M&M Silver Texas Longhorn je tak trochu společným projektem Míši a Martiny, která si také koupila jednu krávu s letošním telátkem. Holky se již teď těší, jak si budou odchovaná telátka různě vyměňovat, takže je jasné, že toto nebude konečný počet kraviček u nás na ranči :-)

Martiny MSW Nifty s telátkemMartiny MSW Nifty s telátkem

V mezičase pokračujeme ve stavebních úpravách ranče. Máme radost, že jsme stihli dokončit velké venkovní schodiště pergoly R4, které spojuje vnitřní dvůr s budoucím office ranče, ještě před začátkem zimy. Ale práce na stavbě ranče v zimě nekončí. Stěhujeme se do vnitřků budov a pokračujeme na interiérech největší chalupy ranče R3 a pergoly R4.

Nové schodištěNové schodiště

Kromě velkých zvířat se nám na ranči pomalu rozrůstá také MiniZoo. Minikoníci, oslíci a minimula, mini ovce a mini kozy, klokánci a lamy jsou radostí všem malým i velkým návštěvníkům ranče.

MinihorseMinihorse

MinikozičkyMinikozičky

Naši ošetřovatelé Martin s Milánkem se stali i zdatnými porodníky. Pomalu se začínají rodit telátka z našich polovičních Longhornek a také se nám "olamila" Lama. Zatím všechna narozená mláďátka se mají čile k světu, za což chlapcům děkujeme!

Lamátko Martin porodník

.

Některá z letošních hříbátek odjela po odstavu ke svým novým majitelům a my jim tímto přejeme mnoho krásných společných chvil!

Hříbátka v novém domověHříbátka v novém domově

Ale jiná hříbátka pro změnu rozšířila řady našeho stáda :-)

Prvním přírůstkem je ML Boom Boom Bit (z matky Sheza Smart Bit), které říkáme pracovním jménem "Bambitka". Kobylka se narodila u našich kamarádů Myšáka a Lukáše a pro nás je cenná nejen svou barvou, ale zejména svou krví, protože oba její rodiče bývali v majetku Briana Turnbulla, který nás velmi ovlivnil, a jehož moudré rady si bereme k srdci čím dál více.
Druhým prckem, který přibyl do naší školky je letošní hřebeček po Uglym (z matky Valentine Freckle), kterého pro nás odchovala naše kamarádka Pepina Nesvadbová, a který je pro nás zajímavý zejména proto, že pochází z matky po našem Harrym. Konečně tak můžeme sledovat, jak bude fungovat spojení Harry x Ugly.
Třetím do party je hřebeček opět po Harrym, který se jmenuje MM Full Moon Magic (z matky Cats Miss Boonsmal), ale pracovní jméno má "Koblížek" alias po slovensky "Šiška" :-) Malého Šišku si přivezla do party výrostků Martina, tak snad se mu u nás bude dobře žít a kdo ví, možná z něho jednou vyroste šikula, jako je jeho tatínek.

Bambitka a ŠiškaBambitka a Šiška

PepinPepin

A to ještě zdaleka není všechno, co nás při letošním podzimu čeká :-) Brzy se můžete těšit na další zprávy z ranče!


Novinky

Léto začíná

Léto začíná

25.6. 2019 / zobrazeno 35255×

Na konci května, přesně 26.5.2019 jsme zažili obrovskou euforii díky našemu plemennému... více

Jarní novinky z ranče II.

Jarní novinky z ranče II.

11.5. 2019 / zobrazeno 28209×

Nebyla by to správná jarní aktualita bez narozených hříbátek. Stejně jako v loňském roce... více

Jarní novinky z ranče I.

Jarní novinky z ranče I.

7.4. 2019 / zobrazeno 23939×

V polovině dubna jsme organizovali již druhý ročník prezentace plemenných hřebců s názvem... více

Přípravy na sezónu

Přípravy na sezónu

12.3. 2019 / zobrazeno 16300×

Mrazivé zasněžené dny jsou ty tam a my se pomalu chystáme na nadcházející připouštěcí i... více

Zimní pohádka

Zimní pohádka

30.1. 2019 / zobrazeno 28481×

V polovině ledna nás zima obdařila pořádnou sněhovou nadílkou a ranč se navenek proměnil v... více

Pf 2019

Pf 2019

17.12. 2018 / zobrazeno 10470×

Přejeme Vám všem veselé Vánoce a hodně zdraví, štěstí, chovatelských i sportovních... více

Nový plemenný hřebec na Silverstone Ranči

Nový plemenný hřebec na Silverstone Ranči

30.11. 2018 / zobrazeno 13225×

Rádi bychom vám zde představili našeho nového plemenného hřebce Oh Cay Mc. foto#19568 Již... více

Podzim na ranči II.

Podzim na ranči II.

23.11. 2018 / zobrazeno 6471×

Letošní podzim je na ranči velmi rušno :-) Zdaleka se ještě neukládáme k zimnímu spánku... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace