Home » Novinky » Léto začíná

Léto začíná

Na konci května, přesně 26.5.2019 jsme zažili obrovskou euforii díky našemu plemennému hřebci Oh Cay MC, který ve svých čtyřech letech opanoval ve velké evropské konkurenci NRCHA Derby a získal v sedle s Markusem Schopferem titul NRCHA Derby Champion! Jsme šťastní za všechny ty pozitivní ohlasy na adresu našeho Maria. Vítězstvím v Derby se navíc Mario ve výdělcích přehoupl přes 50 tisíc dolarů! Svou formu dále potvrdil na červnové soutěži NRCHA / ERCHA Hackamore Classic, kde si dojel taktéž pro vítězství a my byli u toho. Bylo pro nás moc fajn, strávit den s Markusem a s Mariem, který je opravdu velký sympaťák! Ve svých čtyřech letech se chová na závodech mezi koňmi jako absolutní profík. Nestará se o koně okolo sebe, rád se pomazlí a bez problémů se nechá vodit malými dětmi. Je to pan úžasňák!

Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Derby Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Derby Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA Open Derby Champion

Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion Oh Cay MC - 2019 NRCHA / ERCHA Hackamore Classic Open Champion

Neméně velkou radost nám udělala na NRCHA Derby soutěžní dvojice Silver Black Okie & Václav Vacík, kteří se vyšvihli na krásné třetí místo! Klisna Silver Black Okie, která je odchovankyní Silverstone ranče (ze spojení Smartest Magician x Blue Duck Daisy) tak stylově zakončila svou sportovní kariéru.

Silver Black Okie & Vaclav VacikSilver Black Okie & Vaclav Vacik

Na závodech v Čechách se činili všichni naši domácí jezdci a svěřenci :-) Na druhém závodě seriálu Silverstone Western Cup jsme měli hned tři šampiony. Radek se svou Chelsea vyhráli třídu Working Cow Horse Open Bridle, Petra s Chelsea vyhráli pak Novice Horse Open a Domča Nová opět v sedle Chelsea zajela svůj první Ranch Cutting v životě a hned z toho bylo druhé místo. Ráďa s Kit Katem ještě přivezli domů diplom za první místo v Ranch Cutting Open a Lukáš s Iáčkem si v Herd Worku Open a v Ranch Cutingu Open dojeli dvakrát pro druhé místo. Stejné umístění vybojovali Lukáš s Martinou v Ranch Sortingu.

Radek Holub & Chelsea Little Bar Petra Mikasová & Chelsea Little Bar Dominika Nová & Chelsea Little Bar

Silver Kit Cat Lukáš David & Sure Enough Blue Silver Kit Cat

V sérii závodů ProRodeo jsou úspěšní zejména naši klienti, kteří se pod vedením Radka Holuba pravidelně umísťují na předních příčkách v Ropingových disciplínách. Obdivuhodné výkony podává ve svých pětašedesáti letech náš Vlastík Kozlovský, kterému bychom touto cestou rádi popřáli mnoho dalších úspěchů v sedle jeho Nancy Miss Dream! Pravidelné tréninky se zúročily i na lasařské akci s názvem RopinK Challange, kde soutěží výhradně dámy, a kde Petra Mikasová s Helenkou Kašperovou obsadily první dvě příčky ve třídě Breakaway Roping v konkurenci závodnic z celé Evropy!

RopinK Challange 2019 Helča kašperová & Michelle Ma Belle Petra Mikasová & Radek Holub

V letošním roce se nám narodilo devět krásných hříbátek QH a jedno hříbátko ČT. Poprvé v historii našeho chovu se narodily jen samé klisničky! Jsme moc rádi, neboť jsme letos přistoupili k obnově našeho chovného stáda a holčičky se nám tedy budou hodit :-) A aby toho nebylo málo, přibyla nám do chovného stáda ještě čerstvě narozená jalovička Texas Longhorn.

Tymezone x Be A Smart Ride, 2019 filly Smartest Magician x Blue Duck Daisy, 2019 Filly Metamoorphosis x Sonita Dove, 2019 Filly

Klisnička Tymezone x Silver Pepto Boogie Millenium x Henrieta, 2019 Filly Telátko

A abychom měli telátek ještě víc, vypustíme každým dnem plemenné býky k našim krávám a za deset měsíců budeme napjatě čekat první lot telátek. Win2Day bude mít na starost čistokrevné plemenice Texas Longhorn a Glitter Done bude šéfovat partě polovičních TLH. Nejmladší Wrangler203 dostal pro letošek jen jednu krávu, zato ale čistoktevnou TLH :-) Před tím, než jsme dobytek vypustili na pastviny, prošla zvířata nezbytnou úpravou paznehtů, což bylo zejména v podání býků velmi zajímavé :-)

Míša s Martinou zřejmě plánují kromě koní ještě námořní dopravu, takže si na začátku června odskočily do Chorvatska na praktickou část kapitánských zkoušek. Nebylo to lehké, ale holky to daly. Z úst skippera a školitele však mnohokrát slyšely "To je materiál". Ten později celou skupinu přejmenoval na Ňadrany :-) Každopádně si holky kromě úspěšně završené praktické zkoušky přivezly domů hromadu skvělých zážitků a již teď se psychicky připravují na nějakou tu regatu. Název týmu je jasný: The Ňadrans Adventure Team!

Azůro :-) Jo navigace, to je věda... :-) The Ňadrans Adventure Team :-)

Přejeme vám krásný začátek léta!

The Ňadrans Adventure Team :-)The Ňadrans Adventure Team :-)

Novinky

Americana 2019

Americana 2019

17.9. 2019 / zobrazeno 27164×

foto#20741 fotoleft#12750-575# Po dvou letech jsme znovu zažili výjimečné chvíle na... více

Léto končí

Léto končí

29.8. 2019 / zobrazeno 11731×

Letošní léto jsme si konečně užili v poklidu. Na ranči panuje pohoda a dobrá nálada... více

Léto začíná

Léto začíná

25.6. 2019 / zobrazeno 37750×

Na konci května, přesně 26.5.2019 jsme zažili obrovskou euforii díky našemu plemennému... více

Jarní novinky z ranče II.

Jarní novinky z ranče II.

11.5. 2019 / zobrazeno 28426×

Nebyla by to správná jarní aktualita bez narozených hříbátek. Stejně jako v loňském roce... více

Jarní novinky z ranče I.

Jarní novinky z ranče I.

7.4. 2019 / zobrazeno 24201×

V polovině dubna jsme organizovali již druhý ročník prezentace plemenných hřebců s názvem... více

Přípravy na sezónu

Přípravy na sezónu

12.3. 2019 / zobrazeno 16499×

Mrazivé zasněžené dny jsou ty tam a my se pomalu chystáme na nadcházející připouštěcí i... více

Zimní pohádka

Zimní pohádka

30.1. 2019 / zobrazeno 28635×

V polovině ledna nás zima obdařila pořádnou sněhovou nadílkou a ranč se navenek proměnil v... více

Pf 2019

Pf 2019

17.12. 2018 / zobrazeno 10733×

Přejeme Vám všem veselé Vánoce a hodně zdraví, štěstí, chovatelských i sportovních... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace