Home » Novinky » Souhrn letních událostí

Souhrn letních událostí

Protože žhavé noviky z ranče vkládáme na naši Facebook stránku, trochu pak pozapomínáme přinášet novinky i na náš web. Víme že spousty našich příznivců Facebook nemá nebo nesleduje. Omlouváme se vám a přinášíme souhrn letních novinek, co se udály na našem ranči.

Silverstone Ranch léto 2020Silverstone Ranch léto 2020

Jako chovný ranč máme velkou radost z letošních hříbátek. A velkou radost máme také z rozrůstajícího stáda našich čistokrevných a podílových Texas Longhorns. Letos 8 telátek a ani jedno stejného zbarvení :-).

Texas LongorhsTexas Longorhs

Texas LongorhsTexas Longorhs

Jsme pyšní na naše starší odchovaná hříbata a potomky našich hřebců, kteří dělají radost svým majitelům - rádi se "pochlubíme" jejich sportovními úspěchy:

Velkou radost máme z Arango Boogie, Silver Black Boogie, Silver Magic Tucker, Silver Stylish Oak, kteří si se svými majiteli a trenéry výborně vedou v disciplíně cutting a ranch cutting.

Arango Boogie a Karel SpáčilArango Boogie a Karel Spáčil

Námi odchovaní koně bodují i v reiningu - Bára a Broadtari Watani a Lenka a Silver Magic Flo pod vedením trenérky Jitky Mertové zaznamenávají první úspěchy v reiningových závodech České jezdecké federace.

Silver Magic FloSilver Magic Flo

Výborné výsledky má česká a polská lasařská parta našeho trenéra Radka Holuba, slaví mnohá vítězství v lasařských třídách v českém PRORODEO, na Slovensku, v Německu i jinde a my jsme velice hrdi, že v polské partě se Silver Black Coolcat "Skarpetka" stal výborným lasařkým koněm, a v Čechách dělá radost Iljovi Silver Dual Dominic.

Silver Black CoolcatSilver Black Coolcat

Radek trénuje Ivanu Mitáčkovou, která se odvážně pustila do nelehké disciplíny Working Cow Horse, se svým Silver Stylish Oak již zaznamenala vítězství v polské Karpacz, a sbírá krásné umístění na slovensku v Ranch Sortingu a dalších dobytkářských disciplínách.

Ivana Mitáčková, Radek Holub, Eva Doležalová, Mezinárodní Mistrovství Polska, Western City KarpaczIvana Mitáčková, Radek Holub, Eva Doležalová, Mezinárodní Mistrovství Polska, Western City Karpacz

Dalším spokojeným majitelem je jistě Vašek Pubrdle, s "Bárou" námi odchovanou klisnou Holywood Chex slaví úspěchy v dobytkářských disciplínách nejen doma, ale i v Německu a Francii.

Holywood Chex a Vašek pubrdleHolywood Chex a Vašek pubrdle

Gratulujeme k úspěchům Áje Buriankové a AQH hřebci Safaris Cool Cat. Na Appaloosa Mistrovství ČR "Safírek" prokázal, na cuttingového koně, neuvěřitelnou všestrannost. Zúčastnil se a zvítězil v disciplínách Ranch Riding, Ranch Rail Pleasure, Cattle Penning. Vyzkoušeli si i Ranch Trail. Ája se Safírkem jezdí i soutěže Working Equitation, které mají kořeny ve španělské jezdecké škole s prvky práce španělských vaquero.

Safaris Cool Cat a Ája BuriankováSafaris Cool Cat a Ája Burianková

I my máme v tréninku několik mladých budoucích sportovců.

U Karla Spáčila jsou v přípravě dvě roční klisny Silver Bodees Cat a Silver Red Surprise, příští rok začnou s tréninkem pro disciplínu cutting. Karel obě klisničky velmi chválí a již se těší na práci s nimi.

Silver Bodees CatSilver Bodees Cat

Jokin Victoria, 2 letá AQH klisnička po Jokin Whiz, kterou jsme jako ročku přivezli od Markuse Schopfera, je v současné době v péči u trenérky Jitky Mertové.
Jitka s "Viktorkou" pomalu pracuje a chystá ji na reiningovou kariéru. Viktorku si pochvaluje - je hodná, vyrovnaná a pohybově velice talentovaná.

Jokin VictoriaJokin Victoria

Radek připravuje ještě jednoho našeho odchovance pro disciplínu Working Cow Horse - 4letý "Makarón" Silver Badger Poo už má za sebou úspěšné starty v Polsku a na Slovensku a v současné době odjíždí na italské Futurity 4 letých.

Silver Badger Poo a Radek HolubSilver Badger Poo a Radek Holub

AQH hřebec Metamoorphosis "Metík" si splnil své letošní připouštěcí povinnosti a trochu se na ranči nudil. Proto jsme přivítali nabídku Jitky, že si Meta pronajme a Met bude koněm "profesorem" pro Jitčiny klienty, kteří se u ní učí disciplínu reining. Z tréniku si "odskočil" zazávodit a s Jitkou se stal Champion oblastního mistrovství České Jezdecké Federace ve třídě Reining Senior.

ČJF senior reining: Metamoorphosis, rider: Jitka RadošováČJF senior reining: Metamoorphosis, rider: Jitka Radošová

Z tréninku Radka Holuba odjíždí z ranče mnoho spokojených nově obsednutých koní a koní, kteří potřebovali pomoci jezdecky i s důvěrou k lidem. Zároveň odjíždí hodně spokojených jezdců, kteří se zdokonalili v lasování, v základech westernového ježdění nebo už v konkrétních prvcích Working Cow Horse.

Radek HolubRadek Holub

V letošním roce našlo své nové majitele i několik našich koní: Silver Bubblerey TR, Silver Tucker Spook, Silver Peptospook, Silver Cool Potter, Silver Smartest Cat. Děkujeme za důvěru v náš chov a přejeme hodně radosti a sportovních úspěchů.

Silver Cool PotterSilver Cool Potter

Aktuálně ještě máme několik koní v nabídce koní na prodej. Není problém se domluvit i na obsednutí a přípravu vámi čerstvě zakoupeného mladého koně.

Při návštěvě u nás se vám na první pohled zdá, že máme stavby na ranči hotové. A tak se divíte, že se nelze u nás ubytovat a na dotazy odpovídáme, že ranč je stále ve výstavbě. Ale na druhý detailní pohled je vidět, že zatím opravdu nemáme hotovo.

Ranch - R4Ranch - R4

Největší budova R3, která bude sloužit k ubytování našich návštěvníků, je hotová jen zvenčí a jen z jedné strany. Vnitřní prostory R3 zatím nejsou připravené k ubytování hostů. Na druhé venkovní straně R3 a přízemních prostorách pilně pracují naši šikovní zedníci a kameníci.

Ranch - R3 vnitřekRanch - R3 vnitřek

Budova R4 je z jedné venkovní strany téměř dokončena, včetně krásné parkové úpravy. Z druhé strany R4 se staví kavárna pro návštěvníky a vnitřní prostory se upravují pro budoucí recepci ranče. Naproti R4 chystáme pro návštěvníky ranče velké kryté venkovní sezení.

Silverstone Ranch léto 2020Silverstone Ranch léto 2020

Ve výstavbě jsou zimoviště, nové boxy pro sportovní koně, koně ve výcviku, naše plemenné hřebce, krytá kruhovka s "kolotočem" pro koně ...

Je toho ještě spousty k dokončení. Těší nás váš zájem, držte nám palce ať se nám vše zadaří dokončit a my vás již budeme moci přivítat i na pobyt na našem ranči.

Novinky

Hříbátka 2023

Hříbátka 2023

30.9. 2023 / zobrazeno 75937×

Představujeme vám naše letošní hříbátka: foto#21588 foto#21623 foto#21624 foto#21611... více

Pozvánka

Pozvánka

28.2. 2023 / zobrazeno 51517×

Zveme vás na další wellness pobyt s oblíbeným programem JÍDLO JE KÁMOŠ. Tentokrát se... více

Zimní pozvánka

Zimní pozvánka

8.12. 2022 / zobrazeno 21606×

Přemýšlíte o dárku, který rozzáří oči vašich nejbližších? Darujte splněný sen... více

Vánoční nabídka koní na prodej

Vánoční nabídka koní na prodej

25.11. 2022 / zobrazeno 5425×

Všichni nabízení koně z mimořádné vánoční nabídky již našli své nové majitele... více

Poděkování

Poděkování

úterý 18. říjen, 2022 / zobrazeno 46037×

Všem zájemcům o koně na prodej děkujeme za váš veliký zájem. Všichni nabízení koně... více

PF 2022

PF 2022

4.1. 2022 / zobrazeno 48081×

Přejeme vám veselé Vánoce a šťastný nový rok 2022! Merry Christmas and Happy New Year 2022!... více

SILVERSTONE Living - otevíráme 22.2.2022

SILVERSTONE Living - otevíráme 22.2.2022

15.12. 2021 / zobrazeno 6969×

Srdečně Vás zveme ke zhlédnutí promo videa našeho dokončeného projektu SILVERSTONE Living!... více

Podzimní prodej koní

Podzimní prodej koní

15.11. 2020 / zobrazeno 21122×

V říjnu na našem ranči proběhl velký podzimní prodej koní. Nové majitele mají plemenní... více
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace